Новини 2012-10-24 07:17

Києво-Могилянська академія назвала переможців конкурсу до 70-річчя УПА

Визначено переможців конкурсу наукових студентських робіт «Український визвольний рух 1920—1950-х років». Про це повідомляє центр досліджень визвольного руху.

До 70-ї річниці створення Української повстанської армії проходив відкритий конкурс студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920—1950-х років». Захід організовано Центром досліджень визвольного руху (Львів) та Інститутом суспільних досліджень (Дніпропетровськ) спільно з Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького» (Львів) та Центром історії державотворення в ХХ столітті НаУКМА (Київ).

20 жовтня в Науковій бібліотеці імені Тетяни та Омеляна Антоновичів Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбувся науковий семінар для учасників та нагородження переможців. Загалом на конкурс надійшло 18 робіт із 8 міст України.

Володимир Панченко, директор Інституту суспільних досліджень, висловив переконання, що конкурс стимулюватиме зацікавлення українською історією, роботою з документальними джерелами та формування власного погляду на події минулого: «Ми оцінювали новизну дослідження, науковий рівень підготовки, працю з першоджерелами (архівні документи, власна пошукова робота). Бралося до уваги не тільки знання історіографії, але й здатність робити самостійні висновки. І звісно — звертали увагу на стиль письмової подачі матеріалу».

П’ять переможців отримали грошові премії по тисячі гривень та комплекти наукових видань із тематики.

Переможцями конкурсу стали:

Коваль Аліна, студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка (історичний факультет) із роботою «Організація українських націоналістів на Миколаївщині в 1940—1950-ті роки».

Скорих Олександра, студентка Львівського національного університету імені Івана Франка (факультет іноземних мов) з роботою «Волинський пласт».

Солов’ян Володимир, студент Київського національного університету імені Тараса Шевченка (філософський факультет) із роботою «Роль Нестора Махна та махновщини у визвольних змаганнях українського селянства (1917—1921 рр.)».

Тютенко Роман, студент Львівського національного університету імені Івана Франка (історичний факультет) із роботою «Гайдамацький кіш Слобідської України».

Шендюх Петро, студент Львівського національного університету імені Івана Франка (історичний факультет) із роботою «Терористична діяльність національно-визвольного руху у Східній Галичині в міжвоєнний період: теорія та практика».

схожі новини