Новини 2012-10-24 18:33

Адвокат Лазаренка заявляє, що Україна не вимагала повернути «вкрадені» гроші

Адвокат колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка Марина Долгопола заявляє, що Україна не зверталася до суду з цивільним позовом про повернення їй коштів з рахунків екс-прем'єра.

"Я отримала (за своїм адвокатським запитом) відповідь з Генеральної прокуратури України про те, що цивільний позов до пана Лазаренка у кримінальній справі ніким не пред'являвся", - повідомила адвокат.

При цьому, за версією Генпрокуратури, збитки, завдані державі у справі Лазаренка, становлять приблизно 15 млн доларів.

Водночас заступник голови партії "Громада" Олег Оленюк назвав піаром заяви влади про те, що гроші Лазаренка будуть повернуті в Україну. З його слів, в судовому порядку не доведено, що екс-прем'єр вилучав кошти з державного бюджету або державних підприємств.

Крім цього, на думку Оленюка, позов про відшкодування збитків слід було подавати відразу після винесення рішення американським судом у справі Лазаренка, однак цього зроблено не було.

Як відомо, 25 серпня 2006 року окружний суд Сан-Франциско засудив Лазаренка до 108 місяців ув'язнення і штрафу в 10 млн доларів за відмивання грошей і продаж за кордон майна, отриманого незаконним шляхом при веденні справ на посаді прем'єр-міністра України.

Екс-прем'єр обвинувачувався у відмиванні 114 млн доларів через американські банки.

Його вихід з американської в'язниці очікується 1 листопада.

На початку 2011 року прем'єр Микола Азаров доручив Міністерству юстиції повернути в Україну викрадені Лазаренком кошти.