Новини 2012-10-31 10:00

Тюремники хваляться, що дозволили порозмовляти Тимошенко по телефону

Юлії Тимошенко було надано можливість спілкування телефоном. Про це повідомляє Державна пенітенціарна служба.

«Керівництвом Качанівської виправної колонії (№54) засудженій Тимошенко, яка наразі перебуває у ЦКЛ "Укрзалізниці", на її прохання у винятковому порядку було надано можливість здійснити телефонний дзвінок. Засуджена поспілкувалась з однією особою протягом години», - йдеться у повідомленні.

При цьому відомстві відзначають, що засуджені мають право на телефонну розмову і можуть цим правом скористатись у спеціальному приміщенні виправного закладу за допомогою стаціонарного таксофона, як це передбачено відомчими нормативними документами та інструкціями.

«Додатково повідомляємо, що якщо засуджена особа перебуває у стаціонарному медичному закладі (зокрема, в ЦКЛ «Укрзалізниці»), то можливість здійснення такою особою телефонних дзвінків законодавчо та технічно не передбачена. У зв’язку з цим, Тимошенко поспілкувалася за допомогою мобільного зв’язку», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, лідери об’єднаної опозиції «Батьківщина» Олександр Турчинов і Арсеній Яценюк мають намір 1 листопада зустрітися з Тимошенко.

29 жовтня Юлія Тимошенко оголосила голодування на знак протесту проти фальсифікацій результатів парламентських виборів. Того ж дня лідери об'єднаної опозиції закликали її припинити голодування.  

Державна пенітенціарна служба  скасувала дозвіл на побачення Тимошенко з головою короткострокової місії спостерігачів за виборами від ОБСЄ Вальбурґою Габсбурґ Дуґлас, заплановане на 30 жовтня.

Тюремники пояснили це новими обставинами,  «а саме відмову Тимошенко від вживання їжі, з урахуванням необхідності постійного перебування засудженої під наглядом лікарів, а також враховуючи рекомендації лікарів та вимоги відомчої нормативної бази на такий випадок». 

Голова комітету з демократії та прав людини ОБСЄ Матео Мекаччі назвав таке рішення порушенням прав людини

схожі новини