Новини 2012-12-11 13:38

Качинський вважає, що Польща "лежить на животі" перед Німеччиною

Лідер провідної опозиційної польської партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський вважає, що німці в Польщі мають набагато більше прав і привілеїв, ніж поляки в Німеччині і пропонує їх обмежити. Про це він заявив під час свого виступу в Опольському університеті, повідомляє Die Welt.

Качинський зазначив, що якщо його партія прийде до влади, то застосовуватиме наступне правило: «Німці в Польщі отримають такі ж права, як і поляки в Німеччині. Асиметрію буде скасовано».

Качинський закликав відмовитися від імунітету національних меншин щодо 5%-вого бар’єру під час парламентських виборів. Зважаючи на те, що таке правило для себе виборола лише німецька меншина, яка наразі має лише один мандат, то, на його думку, це правило не є необхідним.

Він не заперечив схеми, коли меншина, яка складає 20% від загального населення окремого регіону, має право на встановлення двомовних знаків. Але він заявив, що виступає за кінець «ідеалістичної» політики польського уряду надавати меншинам у власній країні права, при цьому не вимагаючи чогось взамін для Польщі від інших країн.

За словами Качинського уряд Варшави перед Берліном лежить вже «не на колінах, а на животі».

Він заявив, що депутат від Верхньої Сілезії, відряджений своїм партійним лідером і який представляє німецьку меншину, «постійно провокує різні інциденти», що роблять «неможливим життя мирного населення в регіоні». 

схожі новини