Новини 2012-12-11 19:59

Пшонка скаржиться, що в бюджеті-2013 фінансування Генпрокуратури передбачено на 60%

У державному бюджеті на 2013 рік передбачено фінансування Генеральної прокуратури тільки на 60% від необхідного обсягу, заявив генеральний прокурор Віктор Пшонка під час відкриття нової будівлі прокуратури Ірпеня в Київській області 11 грудня.

"В останні роки правоохоронні відомства і прокуратура на 100% не фінансувалися. На 2013 рік Генпрокуратура профінансована на рівні трохи більше 60%, тобто, не в повній мірі. І ті політики, ті критики, які дозволяють собі критикувати бюджет правоохоронців і прокуратури, я вважаю, повністю не вникли в ситуацію", - сказав  Пшонка.

Він підкреслив, що в даний час Генпрокуратура у зв'язку із змінами в кримінальній юстиції, набранням чинності нового Кримінально-процесуального кодексу, а також реформуванням правоохоронних відомств, "працює у нових умовах".

Генпрокурор зазначив, що єдиний реєстр реєстрації досудових розслідувань потребує додаткового фінансування. Крім того, за його словами, у зв'язку з реформуванням військової прокуратури, її фінансування також закладено в загальний бюджет Генпрокуратури.

Пшонка відзначив, що також Академія прокуратури фінансувалася раніше окремо, а зараз ці витрати закладені в бюджет, призначений Генпрокуратурі.

"Тобто, це все доповнює ту загальну суму, яка повинна бути в бюджеті, але ніхто цього не враховує, і якимось чином дозволяє собі критикувати не зовсім справедливо, не вивчивши цю інформацію", - підкреслив генпрокурор.

Пшонка додав, що, згідно з нормами нового КПК, матеріально-технічна база також потребує додаткового фінансування.

Нагадаємо, у  Державному бюджеті на 2013 рік фінансування Генпрокуратури  збільшено на 20,7%. В опозиції такий крок назвали спробою влади побудувати "поліцейську державу".

схожі новини