Новини 2012-12-23 20:02

Яворівський вийшов зі Cпілки письменників

Народний депутат від "Батьківщини", екс-голова Національної спілки письменників Володимир Яворівський заявив про вихід з НСПУ. Відповідна заява розміщена на сайті нардепа 23 грудня.

«Донедавна державотворча, державозахисна, опозиційна до влади письменницька Спілка, що заснувала Товариство української мови, Народний Рух, Демократичну партію, була штабом Помаранчевого здвигу – перетворюється на мовчазного сателіта Партії регіонів», - заявив Яворівський, вказавши, що «рік тому, за активної підтримки влади, Національну спілку письменників очолила лояльна до цієї влади група літераторів».

«Де її голос, коли йде тотальна русифікація? Де її голос, коли в Україні знову з'явилися політв’язні? Чому вона відмовчується, коли Україну на налигачі тягнуть в «обновльонний» Союз? Де її голос, коли Табачник переписує нашу історію, закриває українські школи? Де її голос, коли з Держбюджету зникає рядок і сума на підтримку української мови? Де її голос, коли в Україні нищаться унікальні історичні пам’ятки? Де її голос, коли в Україні зменшується кількість україномовних книжок?», -наголосив письменник. 

«Натомість, сірі, невідомі українському суспільству «кардинали», копіюють Азарова, валячи на «попєрєдніков» творчу та організаційну неспроможність, відсутність громадянської позиції, розповсюджуючи брудні, не підтверджені жодним офіційним документом, вигадки. Все – як у «регіоналів».  Пантюки, сидоржевські, барни – хто знає їх в Україні? Одначе, вони, уже гризучись між собою, силкуються робити літературну політику, перетворюючи вільне письменницьке товариство в примітивний тераріум», - написав нардеп.

«Тому, я виходжу із членів НСПУ. На моє місце можете взяти  «найгонорарнішого» нині автора (правда плагіатора) прізвище якого відомо в Україні всім», - підсумував він.

Як відомо, Володимир Яворівський очолював Національну спілки письменників України з 2001 по 2011 рік

схожі новини