Новини 13:17

Українська вільна академія наук в Канаді: Табачник підриває євроінтеграцію України

Українська вільна академія наук в Канаді вимагає від Дмитра Табачника припинити авторитарний контроль над українськими університетами загалом і наступ на Національний Університет «Києво-Могилянська академія» зокрема. Про це йдеться у листі, направленому Академією міністру освіти.

«Українська вільна академія наук у Канаді підтримує позицію НаУКМА і хоче нагадати міністрові освіти, що авторитарний контроль університетів політичними органами, такі як його централізоване відомство суперечить Болонській декларації, підписаній в травні 2005 року, коли міністром освіти для України був Станіслав Ніколаєнко, де говориться, що «означена Зона європейської вищої освіти…пропонуватиме широкий доступ до якісної освіти, заснованій на демократичних принципах та академічних свободах», - йдеться в листі.

«Міністре Табачнику, на нашу думку, ваші регресивні зусилля перешкоджають досконалості і творчості, якими відомий НаУКМА. Диктат щодо програми або умов прийняття до університету стримуватимуть здатність накопичувати та розширювати знання і навчання.

Міністру безсумнівно відомо, що університетам повинна бути надана свобода для експериментування та інновацій на благо людства незалежно від національних кордонів, розміщення та політичної ідеології», - відмічають представники Української вільної академії наук в Канаді.

«Замість обіцяних реформ ми знову бачимо свідому спробу вашого відомства підірвати європейську інтеграцію України через недотримання умов та сприяти повній деградації українського університету світового класу – Національного Університету «Києво-Могилянська академія»», - додають вони.

Нагадаємо, 3 січня Національний університет «Києво-Могилянська академія» звернувся із судовим позовом в Окружний адмінсуд Києва проти намагань Міністерства освіти і науки, молоді та спорту скасувати в університеті «перехресний вступ» на маґістерські програми.