Новини 2013-01-22 21:32

Прокуратура Тернопільщини хоче зняти недоторканність зі свободівця

Прокуратурою Тернопільської області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно одного з народних депутатів за фактом втручання в діяльність працівника правоохоронного органу. Наступним кроком у розслідуванні буде звернення до ВР щодо зняття депутатської недоторканності та продовження досудового розслідування, повідомили у прокуратурі області.

Повідомляється, що на підставі ухвали слідчого судді, 17 січня  відбувався обшук в одному з товариств Гусятинського району, під час якого народний депутат вчинив дії, які кваліфіковані як втручання в діяльність працівників правоохоронного органу. "Зокрема, переконавшись у наявності правових підстав для проведення обшуку, народний депутат, зачинивши двері одного з кабінетів з середини, вивісив на ньому напис: "Громадська приймальна народного депутата України". Надалі, не реагуючи на заборону правоохоронців, виніс з кабінету два поліетиленові пакети. Вміст пакетів не розголошується в інтересах слідства", - йдеться у повідомленні.

За даним фактом прокуратурою області зареєстровано кримінальне провадження за ч.2 ст.343 КК - утручання в діяльність працівника правоохоронного органу.

У прокуратурі також вказують, що  згідно із вимогами нового КПК  не встановлено обмежень щодо початку досудового розслідування за заявами та повідомленнями про вчинення злочинів народними депутатами та проведення слідчих (розшукових) дій, за винятком тих, які обмежують права і свободи народного депутата.

"Наступним кроком у розслідуванні буде звернення до ВР щодо зняття депутатської недоторканності та продовження досудового розслідування у даній справі", - вказують у прокуратурі.

Прокуратура не вказує ім'я депутата, але, як повідомляє УП, 17 січня під час обшуку, який проводили співробітники податкової міліції області в офісі суб'єкта господарювання, мав місце факт перешкоджання у проведенні слідчих дій з боку народного депутата від "Свободи" Михайла Головка.

схожі новини