Новини 2013-01-29 20:15

Посол ЄС нагадав Лавриновичу про першочерговість судової реформи

У рамках переговорного процесу між Україною та ЄС судова реформа залишається першочерговим завданням порядку денного. Про це заявив посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські у ході зустрічі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем, яка відбулася 29 січня, повідомили в мін‘юсті.

 Міністр юстиції наголосив, що в Україні усвідомлюють, що якість судочинства є чинником, який серйозно впливає на всі процеси не лише всередині державі, але й в її зовнішніх стосунках зі світом. 

Лавринович підкреслив, що для викоренення корупції в суддівській системі Україна готова втілити рекомендації Європейського Союзу та європейських експертів.

Посол Європейського Союзу також вказав, що, на сьогодні залишається не вирішеним питанням завершення реформування української прокуратури.

Міністр юстиції у цьому зв‘язку зазначив, що Україною закладені серйозні передумови для здійснення цієї реформи. Зокрема, новий Кримінально-процесуальний кодекс та зміни, внесені до закону про прокуратуру, суттєво обмежили невластиві повноваження, які мала ця наглядова інстанція в Україні.

Під час зустрічі з Послом ЄС в Україні були також обговорені питанні щодо моніторингу впровадження нового КПК. Міністр юстиції наголосив, що Україна відкрита до діалогу.  «Якщо європейська сторона висловить побажання щодо подальших кроків, необхідних для інтеграційних процесів, український уряд готовий забезпечити законодавче регулювання цих процесів», - сказав Лавринович.

Лавринович також висловив упевненість, що інтенсифікація інтеграційних процесів України, зокрема, проведення самміту Україна - ЄС, який має відбутися 25 лютого в Брюсселі, стане серйозним імпульсом для українського політикуму щодо здійснення подальших реформ.

схожі новини