Новини 2013-02-04 16:42

Опозиція про зустріч з Кузьміним: Огризається, але змушений обіцяти розібратися

Виконуючий обов'язки генерального прокурора Ренат Кузьмін обіцяє перевірити умови утримання екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко в ув'язненні. Про це він заявив під час зустрічі з депутатами від опозиції.

Зокрема, під час зустрічі депутати від опозиції вимагали зупинити незаконне відеоспостереження за Юлією Тимошенко,  розслідувати обставини перевезення Юрія Луценка з київської клініки «Оберіг», побиття у Харкові жінок-депутатів Олександри Кужель, Тетяни Слюз та Людмили Денісової, а також відреагувати на заборону виїзду за кордон захиснику Сергію Власенку.

«Я почув всі ваші питання. Про частину з них я чув раніше зі ЗМІ. Якщо прокуратура проводила на ці теми перевірки, я дам на них відповіді завтра, в іншому випадку – за 10 днів», – сказав Кузьмін.

Частина депутатів обурилася тим, що Кузьмін, особисто контролюючи справу Тимошенко та інші питання, просить додатковий час на відповіді.

Кузьмін також повідомив, що про переведення Юрія Луценка з столичної клініки  до Менської виправної колонії він дізнався зі ЗМІ. "Мені про переведення Луценка відомо зі слів ЗМІ... Я не бачу проблем у тому, щоби вам як народним депутатам зустрітися з Луценком", - сказав Кузьмін.

Щодо питання про переслідування захисника Тимошенко Сергія Власенка, Кузьмін заперечив, що кримінальної справи проти Власенка і заборона виїхати з України мають зв’язок з його діяльністю.

«Судовий спір громадянина Власенка та його колишньої дружини не мають стосунку до політики, давайте тут це не обговорювати. Якщо у Власенка є питання, він може звернутися до прокуратури сам», – сказав Кузьмін.

Після цих слів виникла суперечка Кузьміна з депутатами, які вказали, що Власенка не пустили на засідання ПАРЄ не через взаємини з колишньою дружиною.

Як прокоментувала розмову опозиціонерів з в.о. генпрокурора Леся Оробець у своєму Фейсбуці: "Кузьмін огризається, червоніє, але змушений обіцяти розібратися"

Завтра вранці має відбутися наступна зустріч Кузьміна з представниками парламентської опозиції.

Нагадаємо, 31 січня опозиційні депутати у Верховній Раді розпочали збір підписів за відставку спікера парламенту Володимира Рибака та генерального прокурора Віктора Пшонки. 

схожі новини