Новини 2013-02-07 07:38

Регіонал закликає Генпрокуратуру порушити справу проти Яценюка

Народний депутат від фракції "Партія регіонів" Владислав Лук'янов в ефірі телеканалу ТВі заявив, що особисто звертається до Генеральної прокуратури стосовно відкриття кримінальної справи щодо зловживань у процесі виділення коштів на купівлю та встановлення у ВРУ системи для голосування "Рада-3".

Кошти на цю систему виділили з бюджету ВРУ за одноосібним рішенням Арсенія Яценюка, який тоді був головою парламенту.

"Нехай прокуратура розслідує цю справу", - наголосив Лук'янов, і додав, - "Коли ми кажемо про "Раду-3", то тут є питання зловживання бюджетними коштами. Ця система профінансована з порушенням законодавства та порядку використання бюджетних грошей. За таке чиновники низького рангу несуть кримінальну відповідальність".

За словами регіонала, "уже є не одна кримінальна справа за нецільове використання бюджетних коштів".

"Причетним до системи "Рада-3" є перша особа блоку "Батьківщина" Арсеній Яценюк, тому що не було узгодження з бюджетним комітетом, не було закладено фінансування цієї системи в кошторис ВР. Тобто бюджетні гроші, які не були використані на інші видатки, треба було повернути в державний бюджет. У тій ситуації вони були використані за одноосібним рішенням Яценюка. За такі рішення його і зняли з цієї посади. В кошторисі Верховної Ради не було закладено коштів на розробку нової системи "Рада-3", - переконує Лук'янов. 

Ві запевняє, що регламент розгляду цього питання передбачає прийняття рішення бюджетним комітетом.

"Бюджетний комітет Верховної Ради України V-VI скликань не приймав таких рішень. Ці кошти було витрачено за особистим розпорядженням голови ВРУ Арсенія Яценюка. Я публічно звертаюся до Генеральної прокуратури стосовно розслідування законності фінансування системи "Рада-3", - наголосив регіонал. 

Нагадаємо, система "Рада-3" встановлена у березні 2001 року.

Апарат парламенту провів сертифікацію системи "Рада-3" в 2008 році. Ця система передбачає, що голосування депутат починає з натискання сенсорної клавіші, утримуючи яку, він повинен натиснути кнопку "За", "Проти", або "Утримався".

Передбачається, що якщо протягом 11 відведених для голосування секунд парламентарій відпустить одну із кнопок, його голос не зарахується. Вартість системи становила 461 тис. грн.

схожі новини