Новини 2013-02-07 14:16

Кужель: Лазаренко готував державний переворот

У 1996 році під час ухвалення Конституції Павло Лазаренко готував державний переворот. Про це в інтерв’ю Тиждень.ua розповіла народний депутат від фракції «Батьківщина» Олександра Кужель.

За словами Кужель, у неї було дві великі сутички з Лазаренком.

«Перша – під час обрання Віктора Ющенка головою Нацбанку. При попередньому підрахунку голосів стає зрозуміло, що голосів фракції Лазаренка якраз не вистачає. Доповідаю про це Кучмі, він дзвонить Лазаренку і каже: «Якщо твоя фракція завтра не проголосує, я зрозумію, що ти, як прем’єр, працюєш проти президента», - розповіла вона.

Однак, за словами Кужель, ще жорсткіше протистояння з Лазаренком відбулось під час ухвалення Конституції.

«Тоді Лазаренко готував державний переворот. Він переконав Кучму у необхідності оголошення референдуму щодо Конституції, розуміючи, що президент  на той час мав  дуже високий відсоток недовіри. Для Лазаренка вкрай важливо було у тій ситуації, щоб Рада не проголосувала за Конституцію, а Кучма її розпустив. Тоді б країна мала патову ситуацію, вкрай вигідну Лазаренку - прем’єру: при розпущеному парламенті одночасно із проголошенням недовіри Президенту залишався єдиний орган влади – Кабмін, головою якого був Лазаренко», - розповіла Кужель. 

За її словами, тоді Лазаренко обдзвонив депутатів з вимогою, щоб всі депутати-члени Кабміну були неприсутні при ухваленні Конституції.

«Я зателефонувала Лазаренку і жорстко поставила питання про мотиви його вчинку. Він відповів: «Вам, Олександро Володимирівно, можна бути присутньою». В результаті під куполом було лише два урядовці під час ухвалення Конституції…», - розповіла Кужель.

Повний текст інтерв’ю з Олександрою Кужель читайте тут.