Новини 2013-02-08 19:18

Брат Балоги просить захисту в опозиції

Вищий адміністративний суд розпочав судове провадження, головна мета якого – відібрати мандати у двох чинних народних депутатів, зокрема у висуванця Єдиного Центру Павла Балоги, який вийшов з фракції Партії регіонів. Про це йдеться у зверненні Єдиного Центру до фракцій опозиції, розміщеному на сайті партії.

У партії заявляють, що  є всі підстави вважати, що судовий позов проти Павла Балоги ініціювала влада. «Це сталося після того, як депутат, повноваження якого дійсні майже два місяці,  відмовився вступати до фракції Партії регіонів, про що оголосив публічно», - заявили в ЄЦ.

У заяві наголошується, що в окрузі № 71, в якому  Павло Балога одержав перемогу над кандидатом від провладної партії, хід виборчої кампанії, голосування у день виборів і встановлення його результатів не були позначені жодними суттєвими порушеннями. «Це засвідчили численні спостерігачі від усіх політичних сил і кандидатів-самовисуванців, які брали участь у виборчій кампанії. Перемога Балоги була підтверджена в усіх судових інстанціях, які розглядали скарги його суперників», - наголошують в партії.

У Єдиному центрі визначають, що намагання Вищого адміністративного суду позбавити Балогу депутатського мандата  – це брутальна спроба відібрати законні повноваження, які випливають із волі більшості виборців. «Це не лише цинічне ігнорування думки громади виборчого округу і небезпечний для громадянського суспільства судовий випадок. Це ще і далекосяжний політичний прецедент. По суті, йдеться про апробацію сценарію, за яким можна скасувати повноваження будь-якого депутата, незалежно від його політичної приналежності і залежно від ступеня його нелояльності до влади. Зрозуміло, що насамперед під прицілом авторів цього «мандатного рейдерства» опиняються ті, хто не пішов із владою або виступає проти неї. Тому варто чекати нових судових позовів проти депутатів, у першу чергу, з опозиційних фракцій», - заявили в партії.

У зв’язку з тим Єдиний Центр закликає парламентські фракції ВО «Батьківщина», партії УДАР Віталія Кличка та ВО «Свобода» до протидії втіленню таких намірів влади.  «Звертаємося з проханням задіяти весь арсенал законних засобів, у тому числі політичного тиску, щоб не допустити позбавлення повноважень народного депутата через незаконні судові рішення. Адже цей прецедент – то не виключна справа окремого депутата. Це – таран проти українського парламентаризму, опозиції та всього суспільства», - йдеться у заяві.

Нагадаємо, народний депутат Павло Балога написав заяву про вихід із складу фракції Партії регіонів на другий день після вступу.

Його брат - народний депутат-самовисуванець Віктор Балога, вихід брата з фракції ПР самозахистом.

схожі новини