Новини 2013-02-08 21:48

У ЦВК кажуть, що Вищий адмінсуд запізнився з рішенням про позбавлення мандатів

Рішення Вищого адмінсуду про позбавлення депутатських мандатів Павла Балоги і Олександра Домбровського суперечить низці норм законодавства. Про це заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера.

"По-перше, строк звернення до суду щодо дій ОВК про підсумки голосування і дій ЦВК про результати виборів в мажоритарному окрузі становить 5 днів за Кодексом адміністративного судочинства. Цей строк пропущений давно. Уже 4 місяці минуло від дня голосування", - зауважив він.

"По друге, після реєстрації депутатів і закінчення строку на судове оскарження обидва депутати склали присягу у ВР і набули повноважень народних депутатів України. Цей момент у юридичній площині є незворотним", - наголосив заступник голови ЦВК.

Крім того, він нагадав, про 6 підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України,що  визначені в статті 81 Конституції: складення повноважень за його особистою заявою;  набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;  припинення його громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України; смерті.Рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата України приймається більшістю від конституційного складу Верховної Ради.

Як стало відомо, Вищий адміністративний суд надвечір 8 лютого виніс рішення за позовом Юрія Кармазіна, Євгенія Угля і Анатолія Дацка до ЦВК.

Суд визнав недостовірними результати виборів народних депутатів в одномандатних округах № 11 та № 71, де обрані відповідно Олександр Домбровський та Павло Балога. ВАСУ скасував постанови ЦВК в частині реєстрації вказаних народних депутатів і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів України.

Вищий адмінсуд також визнав неможливим достовірно встановити результати виборів  в цих округах і вказав на необхідність проведення в них повторних виборів.

З інформації джерел Тиждень.ua в оточенні Павла Балоги, рішення суду викликано невдоволенням Партії регіонів тим, що він покинув їх фракцію і не голосує синхронно з регіоналами.