Новини 2013-02-08 23:05

Єдиний Центр має намір захищати мандат брата Балоги в Євросуді

Партія Єдиний Центр заявляє про намір захищати результати виборів по 71-му округу, де переміг Павло Балога, в Європейському суді з прав людини, після рішення Вищого адміністративного суду про позбавлення його депутатського мандату. Про це йдеться у заяві Єдиного Центру до голів дипломатичних представництв в Україні.

"Наша політична сила висловлює свій протест проти упередженого судочинства в Україні, заявляє про свій намір захищати результати виборів по 71-му округу всіма доступними методами, зокрема, звернутися до Європейського суду з прав людини", - заявили у партії.

У повідомленні значиться, що Павло Балога отримав перемогу над представником провладної партії, захистив результати виборів у судах та за рішенням ЦВК став народним депутатом України. "Дії влади відбуваються всупереч Конституції та виборчому законодавству України, яке не передбачає підстав для оскарження результатів виборів після відповідного рішення ЦВК щодо визначення переможця", - заявляють у партії.

Єдиний Центр інформує про "ревізію результатів виборів на окрузі  №71", голів дипломатичних представництв в Україні країн ЄС, США та Канади, голову Європейського парламенту Мартіна Шульца, президента Парламентської асамблеї Ради Європи Жан-Клода Міньйона, єврокомісара з питань розширення і європейської політики Штефана Фюле.

Нагадаємо, надвечір 8 лютого  Вищий адміністративний суд визнав недостовірними результати виборів народних депутатів в одномандатних округах № 11 та № 71, де обрані відповідно Олександр Домбровський та Павло Балога. ВАСУ скасував постанови ЦВК в частині реєстрації вказаних народних депутатів і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів України.

Вищий адмінсуд також визнав неможливим достовірно встановити результати виборів в цих округах і вказав на необхідність проведення в них повторних виборів.

Суд розглядав позов Юрія Кармазіна, Євгенія Угля і Анатолія Дацка до ЦВК.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера вважає, що таке рішення ВАСУ суперечить низці норм законодавства

У Єдиному Центрі заявили, що судовий позов ініціювали після того, як Павло Балога відмовився вступати до фракції Партії регіонів.

схожі новини