Новини 2013-02-11 13:04

Експерт: Позбавлення депутатських мандатів через суд – це логіка абсурду

У разі майбутніх рішень суду щодо позбавлення мандатів депутатів, через визнання недійсними результатів виборів, можна стверджувати, що правова система в Україні не діє. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.

«У першу чергу треба говорити про терміни позовної давності у цих справах. Вони, як говорять юристи, вже сплили. І тому це рішення не має правового підґрунтя між собою. Цю ситуацію треба розглядати тільки з точки зору політичної площини», – вважає він.

За його словами, судові позови такого характеру «часто можуть мотивуватися добрими намірами з наміром відновити справедливість».

«Але з політичної точки зору, як це виглядає у парламенті, то зрозуміло, що такий хід іде на руку владі», – підкреслив Якименко.

«Це вже логіка абсурду, коли перший раз ухвалено неправомірне рішення, абсолютно без відповідної правової бази, далі поширювати це… У такому разі треба говорити про те, що правова система у нас взагалі не діє. Тобто, у нас немає нічого, на чому вона могла би ґрунтуватись», – наголосив він, коментуючи можливість повторення таких ситуацій у майбутньому.  

Як повідомлялося, Вищий адміністративний суд надвечір 8 лютого виніс рішення про позбавлення депутатських мандатів позафракційних депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського, обраних у мажоритарних округах №71 та№ 11 відповідно, та про проведення в цих округах повторних виборів.

Суд розглядав позов Юрія Кармазіна, Євгенія Угля і Анатолія Дацка до ЦВК.

Кармазін планує найближчим часом оскаржити результати виборів і у 59-му виборчому окрузі Донецької області, де переміг кандидат від Партії регіонів Олександр Васильєв.

схожі новини