Новини 2013-02-14 17:29

В Україні на одну вакансію припадає 10 безробітних

На початок лютого в Україні на одне вільне робоче місце претендували десять незайнятих осіб. Про це повідомляє прес-служба Державного центру зайнятості.

У середньому на одну вакансію претендувало 10 осіб, у тому числі серед професіоналів – 5 осіб, серед кваліфікованих робітників з інструментом – 6, серед фахівців – 8, серед законодавців, вищих державних службовців, керівників та менеджерів – 12 осіб»,  – йдеться у повідомленні ДЦЗ.

Серед працівників торгівлі та сфери послуг, а також серед осіб без спеціальної підготовки на одну вакансію припадало 13 осіб.

Серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 16, серед технічних службовців – 19.

Найбільша конкуренція серед кваліфікованих робітників сільського господарства: там на одну вакансію претендують 30 осіб.

«Станом на 1 лютого 2013 року кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості становила 54,1 тис. Найбільший дефіцит вакансій у Черкаській, Запорізькій, Луганській, Полтавській, Кіровоградській, Миколаївській областях», – констатують фахівці ДЦЗ.

На думку представників ДЦЗ, однією з основних проблем сучасного ринку праці «нестачу якісних робочих місць з гідними умовами та оплатою праці, особливо для молоді».

Нагадаємо, у жовтні минулого року конкурс на одне робоче місце становив 6 людей на одне місце.

схожі новини