Новини 2013-02-18 18:15

Генпрокуратура взялась за Укравтодор

Генеральною прокуратурою на адресу керівництва Державного агентства автомобільних доріг України внесено подання про усунення порушень законодавства, в якому поставлено питання у тому числі про притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності. Про це повідомили в Генпрокуратурі.

Повідомляється, що упродовж 2012 року правоохоронними органами порушено 37 кримінальних справ у сфері автодорожнього комплексу.

До суду направлено 23 кримінальних справи, по яких відшкодовано коштів у сумі майже 3 млн. грн.

Зокрема,  прокуратурою Київської області скеровано до суду кримінальну справу за обвинуваченням першого заступника директора ДП «Київське обласне дорожнє управління», який зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах приватних комерційних структур здійснив закупівлю солі технічної за завищеними цінами, чим спричинив збитки державним інтересам на суму понад 1 млн. грн.  На суму завданих збитків до винної особи заявлено цивільний позов та на майно обвинуваченого накладено арешт у сумі понад 200 тис. грн. Судовий розгляд триває.

Упродовж останніх двох місяців за наслідками перевірок до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення 123 кримінальних правопорушень.

Крім цього, прокурорами внесено 136 подань про усунення виявлених порушень закону, за наслідками їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 264 службових осіб – працівників Служб автомобільних доріг в областях, державних підприємств (облавтодорів) в областях.

Як повідомлялось, за даними Генпрокуратури, протягом двох останніх років з 11 млрд грн на ремонт і будівництво доріг на тендерах вкрадено 114 млн.