Новини 07:29

У Харкові відкриють почесне консульство Грузії

Почесне консульство Грузії в Харкові планують відкрити вже цього року. Про це заявив генеральний консул Грузії в Донецьку Зураб Квачадзе, який вчора прибув до Харкова з робочим візитом, повідомляє прес-служба Харківської міської ради.

«Рік тому Грузія представила свого кандидата на пост почесного консула Грузії в Харкові, і ми сподіваємося, що всі процедури, передбачені українським законодавством, будуть дотримані, і вже в цьому році ми відкриємо почесне консульство. Для нас це має велике значення, тому що у вашому місті ми маємо свої інтереси й далекосяжні плани, і для реалізації цих питань почесне консульство тут буде необхідно», – підкреслив він  під час зустрічі з мером Харкова Геннадієм Кернесом.

Він зазначив, що Харків має тісні контакти на регіональному рівні з грузинськими містами, і всі раніше підписані договори про співпрацю будуть дотримані.

За його словами, на сьогодні, найефективнішим буде підписання двосторонніх річних планів про співробітництво і визначення завдань, які будуть стояти перед містами.

Зокрема, уточнив Квачадзе, Грузія планує співпрацювати з Харковом у питаннях освіти, економічній та гуманітарній сферах.

Генеральний консул також підкреслив, що в Харкові проживає одна з найбільших грузинських діаспор в Україні.

За повідомленням прес-служби, на зустрічі також були присутні директор департаменту міжнародного співробітництва Віктор Рудь, депутат обласної ради Давид Чихладзе та депутат міської ради Олександра Чихладзе, кандидатуру якої на пост почесного консула Грузії в Харкові раніше запропонувала грузинська сторона.