Новини 2013-03-10 10:55

У Словенії тисячі протестувальників вимагали відставки правлячої еліти

Більше п'яти тисяч словенців у суботу взяли участь у черговій акції протесту в столиці країни з вимогою зміни всієї політичної еліти, проведення дострокових виборів і серйозних змін у країні.

Акція протесту відбулася вперше після того, як 27 лютого парламент відправив у відставку кабінет Янеза Янши і призначив новим прем'єр-міністром Аленку Братушек, яка на цей момент формує новий уряд.

Демонстрація стартувала о 15:00 за місцевим часом (16.00 за Києвом) і закінчилася у вечірні години.

Також велика група протестувальників зібралася перед ділянкою поліції з вимогою звільнити заарештованих.

Четверта за рахунком демонстрація у рамках акції "Всенародне повстання" відбулася у центрі столиці держави за значної присутності поліції. Мітингувальники були обурені корупцією, заходами жорсткої економії, нерівністю перед законом і розкраданням державної власності. Промовці перед присутніми закликали до дострокових виборів і повної зміни системи, що існує. У числі політиків, які руйнують країну, вони назвали Янеза Яншу, Аленку Братушек і мера Любляни – Зорана Янковича.

Учасники мітингу закидали яйцями будівлю Верховного суду, проходячи повз нього. При цьому вони зажадали суду над Яншей та іншими політичними діячами, а також олігархами, яких назвали злочинцями. Трьох людей заарештували.

Коментатори підкреслюють, що в нинішньому марші взяло участь значно менше громадян, ніж у минулому подібному заході, який пройшов 8 лютого, коли на вулиці вийшли близько 20 тисяч осіб.

Зазначимо, що політична обстановка загострилася у Словенії восени минулого року, коли в країні почалися масові демонстрації з вимогою відставки всієї політичної еліти на тлі серйозних економічних проблем. 

Як повідомлялося раніше, 28 лютого парламент Словенії висловив вотум недовіри уряду на чолі з Янезом Яншею, щодо якого виникли підозри в корупції, і обрав новим прем'єром 43-річну Аленку Братушек, яка стала першою жінкою на чолі кабінету міністрів країни. 

У грудні 2012 року в Словенії почалися антиурядові демонстрації – протестувальники висловлювали невдоволення політичною елітою і соціально-економічною ситуацією в країні.

Під час однієї демонстрації 4 грудня в країні затримали 120 осіб.

схожі новини