Новини 2013-03-14 20:47

Чиновники сподіваються, що нафтова пляма біля берегів Одеської області зникне сама

Пляма нафтопродуктів в Чорному морі біля берегів Одеської області повинна самоліквідуватися, вважає начальник відділу екологічного та радіаційного контролю в пунктах пропуску Державної екологічної інспекції з охорони довкілля північно-західного регіону Чорного моря Олег Золотарьов.

"Забруднення сталося внаслідок розливу нафтопродуктів легкої фракції, витік яких відбувається повільно і утворює тонку плівку. Швидше за все, шторм і природа зроблять свою справу - частина випарується, частина - розчиниться у воді. В даний час загроза для узбережжя мінімальна", - заявив чиновник під час позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обладміністрації.

При цьому комісія доручила Усть-Дунайському та Ізмаїльському морським торговельним портам провести комплекс організаційних заходів, передбачених Кодексом торговельного мореплавства України, пов'язаних із затопленням судна "Микола Бауман".

Як повідомлялося, площа нафтової плями біля берегів Одеської області становить щонайменше 5,3 кв. км і продовжує збільшуватися. Останній раз заміри робили 11 березня. Далі їх не дозволяло робити неспокійне море.

Пляма виникла внаслідок попадання у воду нафтопродуктів з теплоходу "Микола Бауман", який затонув в районі Старостамбульського гирла Дунаю на відстані 5 км від Нульового кілометру Дунаю.