Новини 18:29

Shell обіцяє відкривати перелік хімічних домішок, які використовуються в технології гідророзриву

Під час гідророзриву – технології видобутку сланцевого газу, використовується рідина, яка має 1% хімічних домішок, більшість з яких застосовуються в харчовій промисловості або побуті. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» розповів голова компанії Shell в Україні Грехем Тайлі.

«Під великим тиском у цільовий пласт через зацементовану свердловину закачується рідина, від чого в породі виникають мікротріщини, якими газ пересувається у свердловину, а потім на поверхню. Зазвичай рідина складається з 99% води й піску та 1% хімічних домішок. Вода потім викачується назад, а в тріщинах залишається пісок, що не дозволяє їм закритися», - пояснив технологію видобутку сланцевого газу Тайлі.

З його слів, хімічні домішки – це сполуки, які покращують реакції, інгібітори росту бактерій або рідини для обробки певних порід.

«Shell зобов’язується відкривати перелік хімічних домішок, які використовуються в технології гідророзриву, наскільки це дозволяють наші постачальники. Більшість із них застосовуються в харчовій промисловості або побуті», - сказав він.

Більше про видобуток сланцевого газу в Україні  читайте в інтерв’ю з Грехемом Тайлі  в № 11  «Українського тижня».

Нагадаємо, 24 січня у Давосі було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях.

У ряді міст пройшли акції протестів мешканців проти видобутку сланцевого газу

Shell  заявляла, що видобуток нетрадиційного газу на території Харківської та Донецької областей відбуватиметься відповідно до чинного законодавства України та не спричинить забруднення грунтових вод.

схожі новини