Новини 2013-03-24 14:56

Київводоканал запевняє, що жовта вода у Дніпрі – це норма

У зв’язку із численними повідомленнями у ЗМІ про появу на поверхні Дніпра жовтих плям незрозумілого походження, що затягнули усю прибережну смугу річки, у лабораторіях Київводоканалу провели термінові додаткові дослідження вод Дніпра та Десни. Висновки лабораторій підтвердили, що усі показники якості річкової води, яка надходить на очисні споруди, перебувають в межах визначених норм. Про це повідомляє прес-служба ПАТ АК «Київводоканал».

«Жодної загрози якості питної води, що подається у централізовану мережу водопостачання, наразі немає», – запевняють у водоканалі.

В компанії заявляють, що отримані дані свідчать лише про те, що ми перебуваємо  на порозі паводкового періоду, для  якого властиві підвищення каламутності річкової води, кольоровості, окиснюваності, поступового зменшення лужності.

«Різких відхилень, що не притаманні цьому сезону року, у показниках річкової дніпровської та деснянської води не спостерігається», – сказано у повідомленні.

В установі зауважують, що забір річкової води на очисні споруди станцій Київводоканалу здійснюється на глибині 7 м, «тому поверхневі забруднення не впливають вцілому на якість питної води».

«Наголошуємо, що припущення з приводу того, що причиною появи жовтих плям на поверхні Дніпра може бути витік каналізації, не підтвердились. Усі споруди водовідведення Київводоканалу працюють у штатному режимі. Жодних аварійних ситуацій, які могли б призвести до забруднення стоками поверхневих джерел водопостачання, не траплялось», – зазначають у повідомленні.

«Київводоканал занепокоєний появою незрозумілих забруднень Дніпра. Так, сьогодні, 24 березня, у район села Лебедівка Київської області, що поблизу водосховища, на поверхні води також були виявлені жовті плями, у зв’язку з цим на місце терміново направлено фахівця Київводоканалу для здійснення забору річкової води з метою її подальшого аналізу», – додають у повідомленні.

Як повідомлялося, уздовж лівого берега Дніпра в Києві з’явилися жовті смуги.