Новини 09:44

Синоптики прогнозують, що до кінця тижня прийде весна з дощами

Фахівці Укргідрометцентру прогнозують, що рясних опадів, які паралізували нормальне життя на значній території України, вже не буде. А довгоочікуване потепління прийде вночі з 29 на 30 березня

«Особливо турбуватися непотрібно, оскільки основний сніг випав. Ті дуже незначні опади, які ще будуть, суттєво на ситуацію не вплинуть. Невеликі опади очікуються на північному сході та сході України. Чекаємо на подальше зниження температури повітря в більшості регіонів України до мінус 9 – 14 градусів», – розповів директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

За даними синоптиків, довгоочікуване потепління відбудеться вночі з 29 на 30 березня. Холодне арктичне повітря зміститься за межі України на схід.

Погодні умови в країні будуть визначатися теплим повітрям з Атлантики.

Різке потепління та прихід весни супроводжуватиметься дощами.

У суботу, 30 березня: у Києві очікується дощ та підвищення температури повітря до 0 ... +4 градусів тепла. У Львові 0 ... +8 тепла, на Закарпатті +2 ... +12 вище нуля, без опадів. У Донецьку -1 ... +9, невеликий дощ. На півдні країни в Одесі +6 ... +11 вище нуля, у Криму +4 ... +12 вище нуля, без опадів.

Починаючи з 31 березня, температура повітря буде зростати, та потепління буде посилюватися.

Нагадаємо, у Києві та столичній області негода розпочалася 22 березня. До вечора п’ятниці вона набула характеру надзвичайної ситуації — єдиним працездатним видом громадського транспорту залишилося метро, на дорогах утворилися багатокілометрові і багатогодинні затори. Реакцію міської влади в опозиції називають недостатньою і запізнілою.

Стихія вщухла в неділю зранку. Це дало можливість частково відновити рух громадського транспорту. Попри це, Київ і область ще не готові до повноцінного відновлення життєдіяльності — уряд погодився з ініціативою КМДА і оголосив понеділок неробочим днем у столичному регіоні. За вихідний понеділок кияни відпрацюють 13 квітня.