Новини 2013-04-11 19:49

У Китаї забруднено до 70% орних земель

В Китаї швидкими темпами зростає забруднення сільськогосподарських земель. Про це пише Die Welt.

Результати нового урядового дослідження свідчать, що сільськогосподарські угіддя в другій за величиною економіці світу сильно забруднені і несуть на собі відбиток швидкого економічного зростання останніх десятиліть.

За словами голови відповідального за проведення дослідження відділення міністерства екології Чжуан Гуотай (Zhuang Guotai), вчені знайшли у зразках ґрунту токсичні важкі метали і сліди заборонених гербіцидів. Крім того, було виявлено наслідки надмірного використання добрив.

Як зазначає Die Welt, загальнонаціональне дослідження ґрунтів чітко показало, що країна дорого заплатить за революцію в сільському господарстві, завдяки якій виробництво зерна зросло майже в два рази за останні три десятиліття.

Читайте також: До чого може призвести «китайське відродження»?

За словами видання, забруднення ґрунтів є одним з найбільших ризиків для здоров'я китайців. Деякі експерти вважають, що забруднено до 70% загальної площі орних земель. Отрути такі як свинець, миш’як і кадмій, що скидаються в землю промисловістю, через польові культури потрапляють в харчі. Це вважається однією з причин великої кількості вроджених захворювань у дітей, що народжуються в старих промислових містах Китаю.

За словами Чжуана, «рекордні врожаї останніх дев’яти років поспіль мали свою ціну». Вони стали можливими лише через посилене використання добрив, з яких 65% було використано неправильно, що сприяло забрудненню полів та річок. «Врешті-решт усе потрапляє в землю», - підсумував Чжуан. 

Як повідомлялося раніше, за останні кілька десятків років в Китаї зникли близько 27 тис річок водозбірною площею не менше 100 кв км кожна. 

схожі новини