Новини 2013-04-16 12:26

КС ще не брався за вибори у проблемних округах і мандати Балоги та Домбровського

Конституційний суд досі не відкрив провадження за поданням народних депутатів для вирішення питання щодо проведення повторних парламентських виборів у п’яти проблемних одномандатних округах, а також щодо позбавлення Павла Балоги й Олександра Домбровського депутатських повноважень. Про це у коментарі Тиждень.ua повідомив керівник прес-служби КС Геннадій Черненко.

«Рішення поки не прийнято. (Подання - Ред.) вивчається в колегії суддів», – відповів він на запитання стосовно двох відповідних подань депутатів до КС.

За його словами, термінів вивчення подань в колегії суддів КС, згідно із законодавством, немає.

«Законодавством передбачені терміни з моменту відкриття провадження у справі. А стосовно цих подань вважається, що провадження не відкрито», – додав Черненко.

Щодо розгляду подання про тлумачення статей Конституції про проведення виборів у Києві, керівник прес-служби зазначив, що КС ще не проводив засідання у закритій частині розгляду цього питання.

«(Перше засідання у закритій частині – Ред.), згідно з проектом порядку денного, це питання планується розглядати у четвер, 18 квітня. Втім, це, повторюся, проект порядку денного. Він може змінитися і в той самий день», – зазначив Черненко, додавши, що на сайті суду оприлюднять результати роботи КС за підсумками тижня.

Нагадаємо, 29 грудня минулого року в Конституційний суд надійшло подання 54 народних депутатів щодо офіційного тлумачення низки положень закону «Про вибори народних депутатів України» для вирішення питання щодо проведення повторних парламентських виборів у п’яти проблемних одномандатних округах.

Як відомо, 5 листопада ЦВК визнала неможливим встановити результати виборів народних депутатів у 5 одномандатних округах - № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область) та 225 (Київ, Шевченківський район). Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах.

14 лютого у Конституційний суд надійшло звернення 61-го народного депутата щодо конституційності позбавлення Павла Балоги й Олександра Домбровського депутатських повноважень.

Як повідомлялося, 29 березня цього року КС відкрив провадження стосовно тлумачення статей Конституції про проведення виборів у Києві за поданням 48 депутатів. 11 квітня КС перейшов до закритої частини.