Новини 17:50

У Азарова домовились з нафтотрейдерами про зниження цін на бензин

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України домовилося з нафтотрейдерами про зниження ціни на соціальні види пального – бензин марки А-95 і дизельне пальне. Про це заявив міністр Едуард Ставицький на брифінгу в Міненерговугілля.

«Ми домовилися з нафтотрейдерами про зниження цін на соціальні марки пального – А-95 і дизельне пальне. До кінця цього місяця ми опрацюємо зміни до формули (формування ціни), врахуємо інфляційну складову та інвестиційну складову. Ціни має бути знижено до того рівня, про який ми раніше домовлялися», - сказав Ставицький.

Водночас міністр зазначив, що справедлива ціна на А-95, на його думку, знаходиться в межах 10,5–11 грн за літр, проте зараз практично всі учасники ринку «вийшли за ці межі».

«Ми не вимагаємо зниження ціни на всі сорти, ми впливатимемо лише на соціальні види пального», - сказав Ставицький і пояснив, що міністерство не має наміру впливати на зростання цін на пальне преміум-класу.

Як повідомлялось, на початку квітня міністр інфраструктури Володимир Козак заявив, що Мінінфраструктури подало до Кабінету міністрів пропозицію про підвищення акцизного збору на світлі нафтопродукти.

За словами міністра, йдеться про поетапне збільшення акцизів до рівня мінімальних середньоєвропейських ставок – адже в Україні найнижчі збори на паливо, в порівнянні з іншими країнами Європи.

Втім, уже 10 квітня Козак заперечив наміри міністерства запроваджувати таку ініціативу.

За словами Козака, міністерство вивчає досвід європейських країн, де мінімальний акциз на дизельне паливо складає приблизно €350 за тонну, а в Україні лише 46 євро/т.

схожі новини