Новини 19:11

Ківалов вважає, що суддю Волкова швидко поновлять на посаді за наявності вакансії

Голова Комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя, депутат від Партії регіонів, Сергій Ківалов вважає, що рішення Європейського суду з прав людини за позовом судді Верховного Суду Олександра Волкова може бути виконане найближчими днями.

«Як відомо, Європейський суд з прав людини відхилив апеляцію України у справі «Волков проти України». Це стало поштовхом для широкої дискусії в суспільстві, і не тільки серед юристів, щодо механізмів реалізації цього рішення. З юридичної точки зору ситуація дійсно непроста. Не у сенсі складності, а в сенсі відсутності готового варіанту. Це стосується механізмів поновлення на посаді звільненого у 2010 році судді. Але безперечним є те, що будь-яке рішення ЄСПЛ обов'язково має бути виконаним», - відзначив Ківалов .

За його словами, труднощі щодо конкретно цієї справи полягають у тому, що на момент звільнення кількісний склад суддів ВСУ не було чітко зафіксовано в законі, і він становив 95 осіб. Сьогодні кількість суддів Верховного Суду незмінна – 48 осіб, відповідно до статті 39 закону «Про судовий устрій і статус суддів». На цей момент на сайті Верховного Суду вказано, що там працюють 46 суддів, тобто у ВСУ є дві вакансії.

Ківалов уточнив, що відповідно до статті 91 Закону України «Про судовий устрій і статус суддів», ведення обліку даних про кількість посад суддів у судах загальної юрисдикції, у тому числі і вакантних, належить до повноважень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Ківалов підкреслив, що у разі підтвердження цієї інформації, рішення ЄСПЛ у цій частині може бути виконане найближчими днями. Водночас він додав, що у цьому питанні існують певні юридичні моменти.

«Що для цього потрібне, окрім відкритої вакансії: тільки судове рішення, за яким відділ кадрів автоматично поновить суддю; якась заява позивача; прийняття Верховною Радою постанови про скасування своєї постанови від 2010 року; внесення змін до чинного законодавства? Це і є ті юридичні питання, відповіді на які забезпечать бездоганність виконання рішення Суду», - сказав Ківалов.

Нагадаємо, 9 січня ЄСПЛ ухвалив рішення в справі “Волков проти України” та зобов’язав поновити Олександра Волкова на посаді судді Верховного суду України.

Своїм рішенням Євросуд визнав чотири порушення статті 6 Конвенції з прав людини (право на чесне провадження), а також порушення статті 8 (право на повагу до приватного та родинного життя). Зокрема, Євросуд встановив порушення принципів незалежного та неупередженого трибуналу як, під час перегляду рішень Волкова представниками Вищої Ради Юстиції, так і в зв’язку з тим, що частина депутатів ВР голосувала за інших, відсутніх у залі парламенту на момент голосування щодо його звільнення.

27 травня Європейський суд із прав людини відхилив прохання України переглянути справу за позовом колишнього судді Верховного суду Олександра Волкова.

Таким чином, рішення у справі стало остаточним: українська держава має поновити Волкова на посаді за першої можливості та виплатити компенсацію.

Олександр Волков був суддею Верховного суду України з червня 2003 року. 17 червня 2010 року Верховна Рада на підставі подання Вищої Ради Юстиції та рекомендацій Комітету з питань судочинства схвалила рішення про звільнення Волкова з посади за порушення присяги.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...