Новини 2013-07-08 10:10

У Дніпропетровську знайшли компромісний варіант реорганізації трьох вишів

У Дніпропетровську знайшли компромісну модель реорганізації трьох вищих навчальних закладів, що передбачає збереження трьох самостійних структурних підрозділів зі своїми юридичними правами. Про це під час прес-конференції розповіли керівники Дніпропетровського державного аграрного університету, Дніпропетровської державної фінансової академії та Академії митної служби України.

Ректор Дніпропетровського державного аграрного університету (ДДАУ) Анатолій Кобець повідомив, що завдяки втручанню голови ОДА Дмитра Колеснікова та віце-прем'єр-міністра Олександра Вілкула була прийнята модель реорганізації трьох закладів освіти.

"Суть цієї моделі полягає в тому, що в Дніпропетровську буде створено аграрно-економічний університет не шляхом ліквідації трьох вишів, а шляхом приєднання до ДДАУ митної та фінансової академій, – наголосив він. – Таким чином, багаторічна історія цих закладів освіти буде збережена та продовжена".

Анатолій Кобець додав, що новостворений Дніпропетровський аграрно-економічний університет складатиметься з 3 самостійних структурних підрозділів зі своїми юридичними правами, рахунками тощо.

Скорочень не буде: за кожним структурним підрозділом збережеться науково-педагогічний персонал, який сьогодні працює. Збережеться і ліцензований обсяг набору фахівців, який є в кожному виші, і обсяг держзамовлення.

"Така модель реорганізації дозволить протягом найближчих років органічно злитися трьом вишам і вирости в новий проект", –  вважає ректор Аграрної академії.

За словами ректора Дніпропетровської державної фінансової академії Наталі Редіної, у всіх великих регіонах України є економічні університети. І Дніпропетровщині теж необхідний такий університет.

"Об’єднання вишів дозволить сконцентрувати всі наукові сили в одному навчальному закладі, а отже – підвищити якість освіти. З точки зору молоді створення такого вишу – це хороша перспектива", –  сказала вона.

Як повідомлялось, відповідно до розпорядження від 26 червня Міносвіти вирішило об’єднати Дніпропетровський державний аграрний університет із Дніпропетровською державною фінансовою академією та Академією митної служби.

Проте 1 липня викладачі та студенти аграрного університету прийшли до будівлі Дніпропетровської обласної держадміністрації, виступаючи проти розпорядження. Акція протесту зібрала понад 2 тис. учасників.

3 липня викладачі і студенти університету знову пікетували обласну державну адміністрацію. 

Читайте також: Об’єднання вишів спровокувало протести викладачів та студентів у чотирьох містах України.

На думку, голови комітету з питань науки і освіти Верховної Ради Лілія Гриневич, влада об’єднує виші на підставі кулуарних домовленостей.