Новини 2013-07-10 00:14

Фонд Конрада Аденауера назвав три аргументи проти євроскептицизму

Експерти Фонду Конрада Аденауера вважають, що незважаючи на те, що скептичні настрої завойовують терени Європейського Союзу, існують підстави і для оптимістичного бачення актуального стану речей. Про це йдеться у повідомленні на сайті Фонду.

Фонд Конрада Аденауера відзначає значний розмах скептичних настроїв щодо ЄС.

«Європа = Криза. Аргументи на користь цього рівняння наводяться швидко: стабільність єврозони похитнулася, поміж іншого – через те, що європейські країни стикаються зі значними боргами та дефіцитами і більше не можуть самостійно себе фінансувати. На континенті не вистачає економічного зростання, трудової зайнятості та конкурентоздатності. На додачу до цього, на теренах Європи панує певний скептицизм по відношенню до європейського проекту, який підриває довіру громадян до Європейського Союзу», - йдеться у повідомленні.

Для прикладу, населення ФРН стурбоване тим, що подальше збільшення кількості членів ЄС призведе лише до поглиблення фінансової солідарності, внаслідок чого постраждають німецькі платники податків. Ця та подібні позиції віднедавна захопили дискусійний простір європейських суспільств, кидаючи виклик політикам Союзу. Втім, у фонді Конрада Аденаура впевнені, що скептична установка щодо ЄС не є легітимною з огляду на три речі – досягнення спільноти, можливості до самостійного вирішення нею власних проблем та її глобальну роль.  

У Фонді наголошують, що Європа не обмежується єврозоною та її проблемами, Європа – це набагато більше, ніж економічний чи валютний союз. В першу чергу – це об’єднана цінностями спільнота, яка протягом 60 років гарантувала європейцям мир, свободу та достаток. За ці заслуги, у 2012 році ЄС було нагороджено Нобелівською премією миру, що є ознакою міжнародного визнання. Окрім цього, варто згадати й інші позитивні здобутки – побудову найбільшого на планеті об’єднаного економічного простору, розвиток демократії, захист довкілля.

«Більше того, актуальний стан речей пропонує державам-членам Європейського Союзу можливість знайти та застосувати способи для вирішення його проблем. Якщо кожна із них зробить у цьому напрямі певні кроки, Європа зміцніє та подолає кризу», - вважають у Фонді.

Врешті-решт, ЄС у глобальному контексті відіграє значно більшу роль, ніж окремі держави. Саме тому розвиток Європейського Союзу в якості актора міжнародних відносин є важливим завданням усіх країн-членів, переконані у Фонді Конрада Аденауера. 

схожі новини