Новини 2013-08-03 15:22

На Одещині регіоналка погрожувала найняти бандитів для розправи над журналістом

В Одеській області почато кримінальне провадження за фактом загрози вбивством журналісту з боку депутата Котовської міськради від Партії регіонів Наталії Войцеховської

У прокуратурі Одеської області зазначають, що Войцеховська публічно погрожувала місцевому журналісту Сергію Ярошенку (псевдонім Левітаненко) фізичною розправою. Зокрема, депутат обіцяла найняти бандитів, щоб вони розправилися з журналістом.

Котовська районна прокуратура почала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 129 КК України (загроза вбивством).

Досудове розслідування доручено Котовському райвідділу міліції. У прокуратурі пояснили, що за журналіста заступився депутат Верховної Ради Павло Кириленко (ВО «Свобода»), який направив відповідний запит до Генпрокуратури.

Як наголошується в запиті Кириленка, «приводом для погроз, як стверджує журналіст, стало те, що він від імені жителів мікрорайону звернувся до виконавчого комітету міської ради зі скаргою на роботу ПП «НА-Добробут», що обслуговує житловий фонд. Його очолює Войцеховська».

«Однозначно, подібна поведінка неприпустима для депутата і громадянина України в цілому. Ігнорування цього факту і бездіяльність з боку правоохоронних органів може завдати шкоди журналісту. Це буде розцінено як втілення в життя погроз депутата. Наслідком такого розвитку події може стати продовження Врадіївського повстання», - йдеться у запиті Кириленка.

Як повідомлялось, у липня Генпрокуратура наказала підпорядкованим прокурорам у регіонах посилити нагляд  за дотриманням законодавства у сфері захисту прав журналістів.

На виконання доручення президента України Генеральною прокуратурою також додатково зосереджено увагу прокурорів як на захисті прав журналістів, так і на додержанні органами державної влади та органами місцевого самоврядування вимог Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", а також на розслідуванні кримінальних проваджень цієї категорії.

Нагадаємо, за неповні три місяці міжнародні організації дев’ять разів закликали українську владу захистити журналістів.

 Читайте також: Українська влада радить журналістам не сіяти песимізм, не лізти під руку і не заглядати у кишені чиновників

схожі новини