Новини 2013-08-12 22:39

На Донеччині губернатор обіцяє більш жорстко контролювати повітря

У містах Донецької області для населення мають встановити датчики контролю забруднення атмосфери. Про це сьогодні повідомив на прес-конференції голова Донецької обласної держадміністрації Андрій Шишацький, зазначивши, що вже дав відповідне доручення обласному департаменту екології та природних ресурсів.

«Я вже дав таке доручення... Нам потрібна незалежна інформація, щоб датчики, крім бажання підприємств, стояли і давали людям інформацію, який стан атмосфери, повітря, в тому чи іншому місті, де є небезпечні виробництва. Тому що, прямо скажемо, не поспішають (підприємства) повідомляти про аварії, не поспішають оприлюднювати інформацію про викиди, а люди не вірять, є елементи паніки і в паніки є підстава», - сказав Шишацький.

Він підкреслив, що на факти забруднення промисловими підприємствами атмосфери «треба реагувати більш жорстко» і передбачати заздалегідь можливі наслідки.

За словами Шишацького, контроль за станом повітря у регіоні «впроваджуватимуть вже найближчим часом», встановлюючи спеціальні датчики, про купівлю яких вже йдуть переговори з компанією «Сіменс».

«Будемо ставити датчики в Донецьку, в Горлівці, в Маріуполі, в місцях розташування теплових станцій, які теж посилено забруднюють повітря. Люди повинні володіти інформацією і розуміти, чи в безпеці вони чи ні», - додав глава Донецької облдержадміністрації, згадавши про недавню аварію на Горлівському хімічному заводі концерну «Стирол».

Як повідомлялось, сьогодні Шишацький заявив, що Донецька область має намір домогтися державного фінансування очищення русла Сіверського Дінця.

Як повідомлялося, Міністерство екології та природних ресурсів назвало 23 найбільш забруднені міста України. Зокрема протягом 20-річного періоду найбільш забрудненими є міста, переважно, на сході та центрі України, зокрема, у Донецькій області – Горлівка, Дзержинськ, Донецьк, Єнакієве, Краматорськ, Макіївка, Маріуполь і Слов’янськ.


 


 

схожі новини