Новини 21:45

У Батьківщині нагадують, що питання звільнення Тимошенко має бути вирішене до 20 вересня

Питання про звільнення Юлії Тимошенко чи її лікування в Німеччині має бути вирішене не пізніше 20 вересня, інакше угода про асоціацію України з ЄС не буде підписана. Про це заявив заступник Голови ВО "Батьківщина" Сергій Соболєв, повідомили в прес-службі.

Він відзначив, що цієї позиції дотримуються лідери найвпливовіших країн Євросоюзу.

"Упевнений, що позиція Ангели Меркель за останній рік не змінилася. Не випадково деякі плекали надію на поразку Ангели на виборах. Але вона перемагає, і вирішення питання Тимошенко для неї принципове", – зазначив Соболєв.

"Як, до речі, і для президента Франції Олланда, який у першому ж інтерв'ю заявив, що без звільнення Тимошенко євроінтеграція України неможлива", – додав він.

За його словами, "позиція Німеччини чітка: це питання – звільнення або лікування в Берліні (що зараз з точки зору здоров'я людини не принципово) – має бути вирішене до 20 вересня".

"Якщо цього не станеться, Єврокомісія, в якій Німеччина має великий вплив, у листопаді скаже угоді "ні", – наголосив Соболєв.

Нагадаємо, Юлію Тимошенко арештували 5 серпня 2011 року і вивезли у Лук’янівське СІЗО прямо із зали суду. Таке рішення прийняв суддя Родіон Кірєєв, який розглядав «газову» справу. Підставою для зміни запобіжного заходу для Тимошенко з підписки про невиїзд на взяття під варту стали «системні порушення підсудної, зокрема, перешкоджання допиту свідків».

30 квітня цього року Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним. Суд одноголосно визнав, що було порушення п. 1.4. 5. ст.5 Європейської конвенції з прав людини та порушення ст.18 Конвенції - про обмеження прав людини.