Новини 2013-08-17 15:35

В Одесі осквернили меморіальну дошку Леха Качинського

В Одесі осквернили меморіальну дошку на честь президента Польщі Леха Качиньського, який загинув в авіакатастрофі під Смоленськом 2011 року.

Невідомі вандали розмалювали меморіальну дошку Качиньському, що встановлена на стіні одного з будинків 2010 року на вулиці його імені.

Дошку встановили після перейменування вулиці за ініціативою екс-мера Одеси Едуарда Эдуарда Гурвіца з Польської на вулицю Леха Качиньського.

Як повідомлялось, 29 липня посольство Російської Федерації в Україні передало МЗС України ноту у зв’язку з викраденням меморіальної дошки міністру внутрішніх справ, прем'єр-міністру Російської імперії (1906-1911) Пєтру Столипіну в Києві. У посольстві назвали викрадення дошки «святотатством».

Меморіальну дошку Столипіну, яку встановили у Києві 2011 року на вул.Гончара, 33 (будівля колишньої клініки Маковського) з нагоди 150-ї річниці з дня його смерті, минулого тижня викрали невідомі. Через кілька місяців після відкриття, невідомі завдали по дошці ударів, внаслідок чого на ній залишилися сліди. У російському посольстві засудили акт вандалізму і направили ноту з приводу цього інциденту в МЗС України.

Російські націоналісти вважають Столипіна своїм неофіційним лідером.

У квітні в Здолбунові на Рівненщині встановили нову меморіальну дошку Степанові Бандері на місці зруйнованої на початку березня.

Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качиньського розбився 10 квітня 2011 року під Смоленськом. Загинули 96 людей — 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих президент, його дружина і частина керівництва Польщі.