Новини 2013-08-22 01:59

Більшість українців - прихильники демократії в країні

55% українців упевнені, що демократія є найбільш бажаним типом державного устрою для України. За певних обставин підтримати авторитарний лад готові 19%. Про це свідчать дані опитування, проведеного фондом Демократичні ініціативи та Центром Разумкова.

Як повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ, респондентам з також пропонували підтримати одну з двох представлених формулювань. Перше звучить так: "Зрозуміло, важливі і свобода, і достаток, однак в обмін на власний добробут я готовий поступитися державі часткою своїх прав та громадянських свобод". Друге формулювання: "Зрозуміло, важливі і свобода, і достаток, однак заради особистої свободи і гарантій дотримання всіх громадянських прав я готовий терпіти певні матеріальні труднощі".

Згідно з даними соціологів, перше формулювання (відмова від прав в обмін на блага) підтримали лише 26,5% опитаних, друге - 43,4%. Вагалися з вибором - 30%.

Дослідження проведилось фондом “Демократичні ініціативи ім. І.Кучеріва” та соціологічною службою центру Разумкова   17-22 травня.  Опитано 2 тис. 10 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка - 2,3%.

Як повідомлялось, проголошення незалежності України зараз би підтримали 56% українців.  

схожі новини