Новини 2013-08-23 16:20

Рибак не ризикнув вступити у полеміку з Фаріон про "депутаський клуб" і його журнал

Спікер Верховної Ради Володимир Рибак утримався від полеміки з народним депутатом від фракції «Свобода» Іриною Фаріон стосовно спрямованості журналу «Депутатського клубу Парламент» «Народний депутат». Про це йдеться в його відповіді на запит депутата, повідомив Тиждень.ua її помічник Тарас Марусик.

Зокрема, у запиті Фаріон просила Рибака поінформувати, чи він солідаризуєтеся з проросійською, проімперською й антизахідною спрямованістю журналу «Народний депутат» – офіційного видання «Депутатського клубу «Парламент»; перевірити, на яких засадах громадська організація «Депутатський клуб «Парламент» займає одне з приміщень Верховної Ради, і хто сплачує оренду за це приміщення; надати відповідь, скільки громадських організацій використовують приміщення Верховної Ради.

У відповіді Рибака йдеться, що «Депутатський клуб «Парламент» відповідно до закону є добровільним об’єднанням народних депутатів попередніх та діючого скликання Верховної Ради, а «враховуючи характер об’єднання та численні звернення представників різних політичних сил, 14 листопада 2007 року… «Депутатському клубу «Парламент» надано кімнати №№104, 104а в адміністративному будинку по вул. Великій Житомирській, 11».

«Зважаючи на заданий Вами характер спілкування з цього питання (надання будь-якій законній діяльності політичного забарвлення, навішування ярликів на політичних опонентів, емоційність та суб’єктивність), вважаю за доцільне утриматись від полеміки. До того ж, як Ви, напевно, помітили, я дуже толерантно ставлюсь до усіх думок та точок зору», – йдеться у відповіді на запит.

Водночас Рибак зазначає, що інших громадських організацій в приміщенні парламенту немає.

До речі, Фаріон зауважувала, що попри заяви президента «Депутатського клубу «Парламент» Олександра Ржавського і його виконавчого директора Бориса Цомая про те, що зазначена громадська організація  є неполітичною, а також місії журналу – досягнення взаєморозуміння між парламентарями, урядовцями, представниками громадськості та бізнесу – чимало матеріалів цього числа мають відверто проросійську, проімперську й антизахідну спрямованість. Вона наводить назви статей лише в одному числі журналу «Народний депутат»: «Про роль еліти у формуванні Євразійського союзу», «Митний союз для України стає все ближчим», «Клінтон: США не допустять відновлення СРСР», «Зіткнення економік. Назрівання світової війни», «Білий терор у Росії», а також велике інтерв’ю з дружиною Віктора Медведчука Оксаною Марченко, реклама антиукраїнського політичного проекту «Український вибір», інші інтерв’ю – з головою Донецької обласної державної адміністрації Андрієм Шишацьким і мером міста Артемівська Донецької області Олексієм Ревою.

схожі новини