Новини 2013-08-31 17:58

Опозиціонер: Схоже, Янукович не розуміє, що підписуватиме у Вільнюсі

У заяві президента про проведення референдуму щодо вступу до ЄС чи Митного союзу немає логіки. Про це в коментарі Gazeta.ua сказав депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв.

"По-перше, мені дивно таке чути, бо я не знаю, хто вже вступає в Євросоюз. Зараз йдеться про підписання Угоди про зону вільної торгівлі. Така сама підписувалась з Росією та іншими країнами без будь-яких референдумів. І асоціацію з СНД підписали без них. Як може проводитись референдум на таку тему? Асоціація ж не накладає жодних зобов'язань, які б обмежували суверенітет України. Може, хтось із радників таке підказав президенту. Але якщо таким в нього став Медведчук, то можна не дивуватися. По-друге, може, Янукович відчуває, що все провалилося і Угоду ніхто не буде підписувати. Тому пробує сховатися ніби то за думкою народу", - зазначив Соболєв.

За його словами, опозиція не буде підтримувати проведення референдуму.

"Янукович та його команда взагалі не розуміють, що готується до підписання в листопаді у Вільнюсі. Референдум має проходити так, як в усіх країнах Європейського союзу - напередодні підписання угоди про приєднання. До неї Україна ще не готова. Зараз невідомо, коли таке може статися", - зауважив Соболєв.

Він припускає, що Янукович хоче приховати свої реальні думки щодо виконання зобов'язань перед ЄС.

"Зокрема про звільнення Тимошенко, реформування прокуратури, виборчого законодавства. Він заявив, що буде проведена переатестація міліції. Добре, що хоч говорив не про зміну назви. Ні перше, ні друге ні до чого доброго не приведе", - додав опозиціонер.

Як повідомлялось, раніше заступник голови парламентського комітету з питань євроінтеграції (фракція "Свобода") Олег Панькевич заявив, що реалізація пропозиції президента Віктора Януковича про всеукраїнський референдум щодо інтеграційного вибору країни буде профанацією, яка не має нічого спільного з волевиявленням громадян.

Нагадаємо, Віктор Янукович в інтерв'ю українським телеканалам заявив: «Будь-які рішення, які ми приймаємо, повинні бути далекоглядними. Будь-які рішення від таких простих, до таких серйозних, стратегічних, яких ми зараз торкаємося, яким буде вибір українського народу - це може показати референдум. Коли він буде, цей референдум, ми з вами не знаємо. Коли буде прийнято рішення про вступ до Європейського Союзу або в Митний союз - і тоді в будь-якому випадку нам не обійтися без референдуму".

Серед умов підписання Угоди про асоціацію з ЄС значиться вирішення проблеми екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. На цьому наполягають і окремі європейські політики.