Новини 2013-09-05 10:22

Імідж Росії у світі за останні роки погіршився

Імідж Росії в світі переважно негативний. Про це свідчать результати опитування, проведеного відомим американським інститутом дослідження громадської думки Pew Research Center.

Експерти Pew Research Center напередодні саміту G20 у Санкт-Петербурзі опитали жителів 38 країн на предмет їхнього ставлення до Росії. В опитуванні взяли участь майже 38 тис. осіб. Результати виявилися невтішними для Росії: 39% опитаних ставляться до РФ негативно, позитивно - 36%, пише «Коммерсант».

Переважно позитивна думка про Росію спостерігається лише у Греції (63% позитивних відгуків) і Південній Кореї (53%).

Найбільше Росію недолюблюють в Ізраїлі (77% негативних оцінок), Йорданії (70%), Туреччині (66%), Франції, Японії та Єгипті (по 64%).

43% американців негативно ставляться до Росії, симпатизують 37%. У Німеччині 60% опитаних заявили про негативне ставлення до РФ, в Італії - 56% , у Польщі - 54%. Китайці ставляться до Росії відносно прихильно (49% позитивних відгуків, 39% негативних). Країни СНД в опитуванні не брали участь.

Згідно з опитування, імідж Росії у світі за останні роки погіршився. Найбільш суттєва негативна тенденція спостерігається в Йорданії (мінус 23 % позитивних відгуків від рівня 2007 року) та Єгипті (мінус 16%). Найсильніше покращилось сприйняття РФ в Індонезії (плюс 7%) і Аргентині (також плюс 7%). Експерти відзначають, що люди у віці 18-29 років у цілому ставляться до Росії краще, ніж більш старші.

Перший заступник голови комітету Держдуми з міжнародних справ Лєонід Калашніков результати опитування назвав «прикрими». «Негативна думка про Росію на Заході багато в чому пов'язана з відмінностями у цінностях. Останнім часом, наприклад, РФ критикують за відмінне від західних країн ставлення до секс-меншин», - пояснив він. «На Близькому Сході багато хто незадоволений її принциповою позицією щодо Сирії», - додав Калашніков.

схожі новини