Новини 22:11

Рада Європи нагадала про необхідність повернути Волкова в Верховний суд

Комітет міністрів Ради Європи, розглянувши виконання Україною рішення Євросуду з прав людини у справі Олександра Волкова, закликав владу невідкладно відновити його на посаді судді Верховного суду. Відповідне рушення було ухвалено за результатами розгляду питання у рамках засідання Комітету міністрів Ради Європи 24-26 вересня.

"Враховуючи безумовне зобов'язання України забезпечити відновлення заявника на його попередній посаді судді Верховного суду якнайшвидше, (міністри Ради Європи – ред.) закликали українську владу виконати це зобов'язання невідкладно, враховуючи наявність вакансій у Верховному суді", - йдеться в рішенні.

Крім того, міністри нагадали про положення в рішенні ЄСПЛ щодо того, що Україна має терміново здійснити загальні реформи правової системи, щоб "вирішити серйозні системні проблеми у функціонуванні української судової системи".

"У цьому контексті (міністри- ред.) з цікавістю відзначили заходи, передбачені українською владою, зокрема реформу Вищої ради юстиції та процедуру звільнення суддів", - йдеться в рішенні.

Міністри також наполегливо рекомендували українській владі продовжувати повною мірою використовувати різні можливості для співпраці, які пропонує Рада Європи, щодо питання незалежності судової влади, а також належним чином враховувати відповідні рекомендації Венеціанської комісії.

Українській владі рекомендовано передати в комітет до кінця жовтня 2013 року переглянутий план дій із детальним викладенням досягнутого прогресу та додаткових заходів, передбачених для вирішення решти проблем, який супроводжувався б графіком їх ухвалення та реалізації.

Нагадаємо, в червні Комітет міністрів Ради Європи вже виступав з вимогою до України в найкоротші терміни відновити на посаді суддю Верховного суду Олександра Волкова через рішення ЄСПЛ.

9 січня Євросуд ухвалив рішення в справі “Волков проти України” та зобов’язав поновити Олександра Волкова на посаді судді Верховного суду України. Євросуд визнав чотири порушення статті 6 Конвенції з прав людини (право на чесне провадження), а також порушення статті 8 (право на повагу до приватного та родинного життя). Зокрема, Євросуд встановив порушення принципів незалежного та неупередженого трибуналу як, під час перегляду рішень Волкова представниками Вищої Ради Юстиції, так і в зв’язку з тим, що частина депутатів ВР голосувала за інших, відсутніх у залі парламенту на момент голосування щодо його звільнення.

27 травня Європейський суд із прав людини відхилив прохання України переглянути справу за позовом колишнього судді Верховного суду Олександра Волкова.

Таким чином, рішення у справі стало остаточним: українська держава має поновити Волкова на посаді за першої можливості та виплатити компенсацію.

Олександр Волков був суддею Верховного суду України з червня 2003 року. 17 червня 2010 року Верховна Рада на підставі подання Вищої Ради Юстиції та рекомендацій Комітету з питань судочинства схвалила рішення про звільнення Волкова з посади за порушення присяги.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...