Новини 08:03

ООН: до 2050 року літніх людей у розвинених країнах буде вдвічі більше, ніж дітей

Кількість людей літнього віку у розвинених країнах до 2050 року вдвічі перевищуватиме кількість дітей. Про це повідомив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у посланні, приуроченому до Міжнародного дня літніх людей, який відзначається 1 жовтня, повідомляє Центр новин ООН.

"До 2050 року літніх людей у розвинених країнах буде удвічі більше, ніж дітей. Та і в країнах, що розвиваються, кількість осіб цієї категорії, за прогнозами, подвоїться. Ця тенденція матиме серйозні наслідки для країн і їх громадян", - зазначається у повідомленні.

Пан Гі Мун закликав в процесі роботи над майбутнім порядком денним в сфері розвитку враховувати демографічні тенденції, особливо потреби літнього населення, чисельність якого у світі зростає.

"Загальновизнано, що старіння населення, відкриваючи значні можливості, одночасно спричиняє і великі труднощі. Можливості пов'язані з тим, що країни можуть використати той різноманітний вклад, який літні люди вносять у життя суспільства. Труднощі обумовлені тим, що діяти зараз, виходячи з цього розуміння, необхідно на основі реалізації стратегій, що сприяють соціальній інтеграції і солідарності поколінь", - сказав глава ООН.

Нагадаємо, у червні ООН виступила з прогнозом, у якому зазначила, що до 2025 року кількість населення Землі перевищить 8 млрд людей.