Новини 2013-10-21 18:02

Міліція відкрила провадження щодо провалу держпрограми боротьби з онкозахворюваннями

Міністерство внутрішніх справ відкрило кримінальне провадження за фактом невиконання посадовцями Міністерства охорони здоров’я завдань та заходів Загальнодержавної програми боротьби з онкозахворюваннями. Про це МВС повідомило у відповідь на депутатський запит заступника голови партії «Батьківщина», народного депутата Павла Петренка.

Зокрема, кримінальне провадження було відкрите 7 жовтня.

Як повідомляє прес-служба «Батьківщини», Петренко звернувся до Генпрокуратури та МВС з вимогою невідкладно перевірити стан виконання посадовцями Мінохорони здоров’я та підпорядкованими йому структурами у 2012 році Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями та притягнути усіх винних у зриві програми до відповідальності.

У запиті йшлося, що минулоріч Мінохорони здоров’я не забезпечило своєчасного розподілу закуплених препаратів, що зумовило порушення графіків їх постачання до регіонів. Так, МОЗ має надавати до ДУО «Політехмед» розподіли лікарських засобів у десятиденний термін з дня підписання договорів. Однак, не дотримуючись вказаних умов договорів, сім наказів про розподіл лікарських засобів у 2012 році затверджені від 12 днів до майже 2 місяців після підписання договорів. Через це, зокрема, хворі були змушені купувати ліки за власний кошт.

«Негативним чином на стан онкологічної допомоги населенню впливають численні випадки невведення в експлуатацію медичного обладнання, закупленого за рахунок бюджетних коштів і та отриманого лікувально-профілактичними закладами. Приміром, Центр ядерної медицини Київського міського клінічного онкологічного центру не використовує закуплене за рахунок держкоштів дороговартісне медичне обладнання на загальну суму 39 мільйонів гривень», – повідомляє «Батьківщина».

Нагадаємо, голова Тимчасової слідчої комісії з розслідування порушень законодавства з боку МОЗ народний депутат від фракції "Батьківщина" Анатолій Дирів повідомив, що правоохоронці порушили близько 180 кримінальних проваджень.

У МОЗ відмовилось офіційно реагувати на дані ТСК з розслідування зловживань у Міністерстві МОЗ за 2012-2013 роки та виявлені порушення у відомстві. 

схожі новини