Новини 2013-10-21 19:03

Журналістка з Чернівців звернулася до міліції через тиск підприємця

Кореспондент чернівецької газети «Версії» Галина Єреміца заявляє про погрози з боку підприємця Сергія Шехтера і подала відповідну заяву до міліції.

Підставою для конфлікту між журналісткою і підприємцем стала публікація 10 жовтня у виданні «Версії» новини «Рись живе... у Великому Кучурові», у якій йшлося про те, що один з мешканців села у Сторожинецькому районі Чернівецької області тримає вдома рись, яка є твариною, що занесена до Червоної книги. За словами Галині Єреміци, наступного дня власник рисі зателефонував їй і почав погрожувати фізичною розправою.

Журналістка написала заяву на ім'я начальника Сторожинецького РВ УМВС України у Чернівецькій області з вимогою порушити кримінальну справу за фактом перешкоджання професійній діяльності.

«11 жовтня 2013 року мені зателефонував власник рисі – Шехтер Сергій Леонідович, мешканець с. Великий Кучурів, і почав висловлювати своє невдоволення з приводу того, що я опублікувала даний матеріал. Тон розмови був високим. Тобто на мене чинився тиск  зв'язку з розміщенням даного матеріалу. Дану телефонну розмову я розцінюю як погрозу фізичної розправи у зв'язку з моєю професійною журналістською діяльністю», - йдеться у заяві Єреміци.

 Її заяву не внесли до ЄРДР через те, що у міліції не вбачають в інциденті ознак кримінального злочину.  

У прес-службі УМВС України в Чернівецькій області підтвердили отримання заяви від Єреміци та повідомили, що наразі її заява розглядається, а викладені факти перевіряються.

Журналістка також повідомила, що після публікації у видання «Версії» фактом приватного утримання рисі із Червоної книги зацікавилися міліціонери та екологи. 

«Ми сьогодні з екологами та міліціонерами  виїжджали до власника рисі, але ніхто ворота не відчинив... Екологи залишили у Великокучурівській сільській раді повідомлення для нього – з'явитися у пятницю у сільську раду. Паралельно відправили йому повідомлення заказним листом. Екологи кажуть, що рись вилучатимуть і передадуть у національний заповідник. Однак у них ще немає ухвали суду, а за цей час власник рисі може зробити з нею будь-що», – написала Єреміца.

Як повідомлялось, сьогодні у Донецьку під час конфлікту в взуттєвому магазині охоронець намагався вирвати камеру з рук журналіста інтернет-видання «Вгороде» Влада Беспалова на очах у міліції.

Як відомо, початок вересня позначився зростанням кількості погроз та залякувань журналістів, а також збільшенням кібер-злочинів проти ЗМІ. 

схожі новини