Новини 2013-10-31 20:33

Євросуд зобов'язав виплатити українцеві майже €30 тисяч через катування у міліції

Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити жителю Макіївки Олексію Тарасову компенсацію в розмірі €27 тисяч через катування у міліції.

Євросуд визнав застосування катувань до 48-річного заявника та порушення його права на захист.

Кримінальне провадження проти Тарасова було відкрито через скоєння крадіжки. Він був заарештований у січні 2000 року.

 Тарасов скаржиться, що протягом  періоду досудового арешту він був позбавлений можливості звернутися до адвоката. Крім того, він стверджує, що в міліції його жорстоко били, здійснювали тортури з використанням електрошоку та змушували зізнатися у скоєнні різних злочинів.

"Таким чином правоохоронці отримали явку з повинною, яка стала ключовим доказом по справі",- повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини.

У грудні 2001 року Тарасову винесли вирок - п'ять років позбавлення волі. 

На судовий розгляд Тарасова приносили на носилках, адже у нього почались серйозні проблеми з хребтом, через які він не міг ходити і сидіти.

В той же час лікарі зафіксували ушкодження, нанесені міліціонерами. Згодом Європейський комітет з попередження катувань відвідав Тарасова та згадав цей випадок у своїй доповіді. Проте ані прокуратура, ані суди не звернули на це уваги.

Крім цього, його звернення до Верховного Суду було відхилено в жовтні 2002 року.

Як повідомлялось, на початку жовтня Європейський суд з прав людини призначив компенсацію у розмірі €30 тисяч українцю, чий син помер у в'язниці від тортур.

Як писав Тиждень.ua, протягом 2010-2012 років за катування ув’язненого було засуджено одного працівника Державної пенітенціарної служби України. 

.