Новини 2013-11-12 01:35

Туск: заворушення під час Дня незалежності псують репутацію Польщі

Заворушення під час Дня незалежності Польщі псують репутацію країни, і всі відповідальні політики повинні засудити хуліганів. Про це заявив польський прем'єр-міністр Дональд Туск.

Туск пообіцяв скоротити візит до Франції,  де лідери Євросоюзу обговорюватимуть безробіття серед молоді, щоб особисто почути від представників МВС доповідь про події понеділка, які, за його словами, "перетворилися на трагедію".

"Події цього вечора для Польщі дуже сумні. Це стосується і неприпустимого акту агресії щодо поліцейських, які охороняли російське посольство, і щодо самого посольства. Висловлюю співчуття", - сказав прем'єр, поклавши частину відповідальності за заворушення на свого головного політичного опонента - лідера партії "Закон і справедливість" Ярослава Качиньського.

"Сьогодні увечері я почув з вуст Ярослава Качинського, що він покаже силу, що Польща насправді не незалежна. Ці слова демонструють, що 11 листопада ми не можемо провести так, як хотілося б. Якщо ми чуємо у свято незалежності Польщі, що деякі сили загрожують польській незалежності, то я не сумніваюся, що такі слова призводять до такого роду подій", - сказав прем'єр журналістам перед вильотом до Парижа.

На його думку, "кожен відповідальний політик повинен обов'язково висловитися на цю тему".

"Мені дуже шкода, а часом і соромно за те, що відбувається 11 листопада, коли ми повинні показати, як ми пишаємося своєю батьківщиною", - зазначив Туск.

Нагадаємо, 11 листопада у Варшаві учасники націонал-патріотичного "Маршу незалежності" з нагоди 95-ї річниці незалежності Польщі закидали петардами і пляшками із запалювальною сумішшю посольство Росії. Внаслідок інциденту згорів пункт охорони посольства, пошкоджено ворота диппредставництва. 

Крім посольства Росії, кількасот агресивних хуліганів у масках спалили інсталяцію у вигляді райдуги у центрі міста, розбили декілька автомобілів, вступили у сутички з поліцією. В результаті зіткнень правоохоронцями затримано щонайменше 20 осіб, травми отримали четверо поліцейських.