Новини 2013-11-19 17:26

Amnesty International: З угодою про асоціацію чи без неї Україна має викорінити тортури в міліції

Amnesty International закликає українську владу не лише зосереджувати свою увагу на проблемі вибіркового правосуддя, але й забезпечити належне, ефективне та невідкладне розслідування випадків катування та жорстокого поводження з в’язнями. Про це йдеться у заяві розміщеній на сайті організації.

 «Напередодні саміту у  Вільнюсі ЄС зосередив свою увагу на проблемі вибіркового правосуддя. Справа Юлії Тимошенко свідчить про відсутність справедливого судового розгляду і незалежності судової влади в Україні, але політичне значення її випадку не повинна затуляти системні проблеми, які позбавляють тисячі українців, їхніх прав кожен день», - йдеться у звіті.

У заяві Amnesty International повідомляється, що Україна вже зробила багато, аби привести своє кримінальне законодавство у відповідність із міжнародними зобов’язаннями щодо поваги прав людини. Як наголошується у заяві, цей прогрес спирається на бажання України розвивати більш тісні зв'язки з ЄС, і наполягання ЄС на виконанні таких реформ.

Тим не менш, на думку Amnesty International, багато що ще потрібно зробити. «Тисячі українців щороку піддаються катуванням та іншим видам жорстокого поводження з боку поліції та інших правоохоронних органів. Тим не менш, ефективні заходи по боротьбі з тортурами та іншими видами жорстокого поводження помітно відсутні у дискусії про Угоду про асоціацію», - заявляють представники Amnesty International

Згідно зі статистичними даними Міністерства внутрішніх справ за перші вісім місяців 2013 було 987 скарг на застосування катувань та незаконне використання сили співробітниками міліції, щодо 231 випадку було проведено розслідування у вересні.

Amnesty International також закликала українську владу забезпечити належне, ефективне та невідкладне розслідування цих заяв про катування та інші види жорстокого поводження та порушення прав людини працівниками міліції, що працюють по цій справі.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС пропонує розширення співробітництва в галузі торгівлі, енергетики, банківської та багатьох інших областях, і ґрунтується на спільних цінностях . Проте, «якщо і український уряд, і Європейський Союз не покажуть чіткої політичної волі, щоб дотримуватися цих цінностей, українці будуть, як і раніше, позбавлені своїх основних прав», - наголошує Amnesty International

схожі новини