Новини 01:47

Міністр культури: Троїцькому потрібно дати час, щоб проявити свої управлінські здібності у дитячому театрі

Міністр культури Леонід Новохатько вважає, що новопризначеному художньому керівнику Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва Владиславу Троїцькому потрібен час, щоб проявити себе. Так він прокоментував ситуації в театрі, колектив якого висловив недовіру новому керівнику в відкритому листі.

 "Театр опери і балету для дітей та юнацтва в абсолютному підпорядкуванні і фінансовому забезпеченні київської міської влади. І кадрове рішення - це рішення міської влади. На сьогодні через те, що сам митець, новий керівник театру, є знаною людиною, мені важко заперечувати проти цього призначення. Я думаю, що треба дати час йому в цій ситуації, що є, проявити себе. Я хотів би вірити, що Влад Троїцький, творча людина, проявить себе як менеджер", - сказав Новохатько.

Він також відзначив, що Троїцький має великий менеджерський досвід, зокрема в організації фестивалю Гогольfest.

 Також він підкреслив, що "сьогодні перша особа в театрі не завжди сама є головним режисером усіх вистав, вона організовує процес" і часто запрошує режисерів звідусіль.

 Новохатько погодився, що міністр культури може мати вплив на ситуацію, "але для цього він повинен мати підстави". "На сьогодні ж є тільки кадрове призначення. Подивимося. Він іще нічого не зробив", - додав міністр.

Нагадаємо, колектив театру вимагає від Департаменту культури КМДА скасувати наказ про призначення Влада Троїцького на посаду художнього керівника.  

Після призначення Троїцький заявив, що хотів би перейменувати Дитячий муніципальний театру та назвати його "Центром Сковороди", а також зробити репертуар більш сучасним. В інтерв’ю виданню Lb.ua, Троїцький також розповів, що одним з першим рішень заборонив проводити у залі театру ярмарки промислових товарів, та заявив, що перетворити приміщення – на малу театральну сцену.

Режисера, відомого як засновника центру сучасного мистецтва "Дах" та Гогольfestу, призначили на посаду художнього керівника Київського театру опери та балету для дітей та юнацтва наприкінці жовтня. Троїцький змінив на посаді засновника «Київ-Модерн балету» Раду Поклітару, який керував театром близько півтора років.

схожі новини