Новини 2013-11-22 18:20

Президент Польщі може приїхати до Януковича, якщо буде "тінь шансу" на угоду з ЄС

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск не виключає, що польський президент Броніслав Коморовський може приїхати з візитом до Києва перед самітом Східного партнерства в Вільнюсі, якщо з’явиться «тінь шансу» на підписання угоду про асоціацію України та ЄС.

«Відповідальність за те, що угода висить на волосині, і на Вільнюському саміті її можуть не підписати – на боці української влади», - прокоментував  Туск рішення українського уряду про призупинення підготовчого процесу до підписання Угоди про асоціацію між ЄС та Україною.

Водночас він сказав про можливий візит президента Польщі Броніслав Коморовського до Києві напередодні саміту в Вільнюсі, якщо українська влада заявить готовність відновити підготовку до підписання угоди.

«Останніми днями ми кілька разів розмовляли з президентом Броніславом Коморовським. Якщо ми побачимо, що є хоча б тінь шансу, що можна ще щось зробити, то не виключено, що президент поїде в Україну ще перед самітом у Вільнюсі», - сказав Туск.

 Водночас він додав, що також матиме розмови про євроінтеграцію України з європейськими політиками: «поки ще є тінь шансу, слід інвестувати у цю справу».

«Я теж намагатимусь провести телефонні розмови з деякими лідерами», - сказав голова польського уряду, який  22 листопада мав розмовляти з  головою Європейської Ради Германом ван Ромпеєм

Як відомо, Європейський комісар з розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що ЄС буде готовий відновити підготовку до підписання Угоди про асоціацію, якщо Україна теж засвідчить свою готовність. 

22 листопада, прем'єр-міністр Микола Азаров виступив у парламенті, запевнивши, що призупинення підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом зумовлене критичною ситуацією в економіці України. За його словами, це рішення «носить тактичний характер, ніскільки не змінюючи стратегічного напрямку розвитку України, закріпленого у внутрішній і зовнішній політиці».

Опозиціонери почали збір підписів за висловлення недовіри уряду.

Підписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом планувалося під час саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі, який відбудеться 28-29 листопада.