Новини 2013-11-30 19:02

Качинський закликає європейських політиків не залишати Україну напризволяще

Лідер найбільшої в Польщі опозиційної партії «Право і Справедливість» Ярослав Качинський заявив, що 2 листопада приїде до Києва, щоб підтримати проєвропейські прагнення українських громадян.

«Ми переконані, що потрібна реакція Європейського Союзу, необхідна реакція Польщі, усіх значущих політичних сил. Україна сьогодні стоїть на роздоріжжі, і тут не йдеться тільки про аспекти, пов’язані з Європейським Союзом. Це набагато глибша проблема», - сказав Ярослав Качинський.

Польський опозиціонер закликав поїхати у Київ усіх політиків, котрі брали активну участь у переговорному процесі щодо Угоди про асоціацію між ЄС та Україною.  

«У ситуації, що склалася, ми не можемо їх залишити напризволяще» - додав він.

Нагадаємо,  прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, коментуючи розгін Євромайдану, заявив, що ні громадська думка в Польщі, ні міжнародна громадська думка не терпітиме таких дій української влади.

Голова МЗС Швеції Карл Більдт прокоментував реакцію прем’єр-міністра Миколи Азарова на розгін Євромайдану: "Цікавий знак, що український прем'єр-міністр Азаров засуджує поліцейське насильство. Але наказ про застосування сили найімовірніше був відданий його президентом"

30 листопада після 4-ї години ранку бійці спецпідрозділу «Беркут» розігнали Євромайдан у Києві.    33 активістів затримали, кілька десятків поранено, п’ятеро з них госпіталізували з відділку міліції. Серед постраждалих двоє громадян Польщі.

У столичній міліції заявили, що активістів відтіснили з Майдану Незалежності через конфлікти з комунальниками.

 

схожі новини