Новини 2013-12-10 10:46

Качинський: на силове розв’язання ситуації в Україні Європа відповість санкціями

Лідер найбільшої в Польщі опозиційної партії «Право і Справедливість» Ярослав Качинський звернувся до влади ЄС і всіх держав-членів, аби дати зрозуміти Києву, що у випадку силового розв’язання ситуації в Україні, Європа застосує санкції проти відповідальних за це осіб. Пише Rzeczpospolita.

«Ситуація в Україні загострюється. Здається, що можливим є і силовий сценарій», - заявив Качинський. Тому він звернувся до влади ЄС і всіх держав-членів, «аби дати зрозуміти Києву, що якщо буде застосоване це фатальне і трагічне розв’язання, то воно не залишиться без рішучої реакції; Європа застосує санкції проти осіб, відповідальних за це рішення, у вигляді блокування рахунків та заборони в’їзду».

Він підкреслив, що він як і раніше сподівається, що «все це не піде у такому напрямку, але тут потрібна рішучість».

«Я знаю, що Кетрін Ештон (Верховний представник Європейського Союзу з закордонних справ і безпекової політики) буде завтра (10 грудня - ред.) в Києві, там також має бути представник Державного департаменту США, так що там необхідними є посередницькі зусилля, але також потрібно мати і силу і рішучість, з приводу цього власне і звертаюся», - заявив Качинський.

Відповідаючи на питання, чи є шанси на круглий стіл в Україні між владою та опозицією, Качинський зазначив, що останні заяви лідерів опозиції є набагато м'якшими, ніж раніше. «Так, що, можливо, такі шанси є», - додав він.

схожі новини