Новини 2013-12-30 11:37

Кучма: Путін взяв Україну в такі обійми, з яких без втрат не вибратися

Третій президент України Леонід Кучма вражений тим, як президент Росії Владімір Путін змусив Віктора Януковича відмовитися від підписання угоди про асоціацію з ЄС. Про це він повідомив в ексклюзивному коментарі ZN.UA.

На питання видання, вчинок якої людини його особливо вразив в році, що минає, Леонід Кучма відповів: "Ви знаєте, я піду від зворотного і назву Владіміра Путіна. Він домігся тієї мети, яку перед собою ставив. За два тижні до, здавалося б, неминучого підписання угоди про асоціацію з ЄС він зміг знайти аргументи для того, щоб президент України відмовився від своїх намірів".

"В результаті Путін взяв Україну в такі обійми, з яких, при всьому бажанні, без втрат не вибратися. Він переграв і Захід, змусивши його дивитися на Україну через московські окуляри. Так наша країна і опинилася між небом і... ковадлом", - сказав колишній глава держави.

"Правда, мені досі не зрозуміло: чому угода про асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі не були підписані під час президентства Ющенка, коли , здавалося б, все сприяло цьому - і симпатії Заходу до української влади, і відсутність економічної кризи в ЄС?.. ", - зазначив Кучма.

Як повідомлялось, 17 грудня Віктор Янукович домовився з Владіміром Путіним про надання Росією кредиту Україні в $15 млрд.

Опозиція вважає, що Янукович дозволив Росії поглинути українську економіку

Експерти вважають, що угода про надання Україні урядом Росії 15 млрд дол. в обмін на державні боргові папери не вирішує економічних проблем України, спричиняє збільшення державного боргу України і концентрацію його значної частини в руках одного кредитора, що, своє чергою, ставить під загрозу національну безпеку.

Залучення російських фінансових ресурсів також позбавляє українську владу мотивації проводити подальші переговори з поки що найбільшим кредитором країни - Міжнародним валютним фондом. Для багатьох іноземних інвесторів співпраця офіційного Києва з МВФ була важливим знаком збереження здорової економічної політики країни.

схожі новини